Siekiame atkreipti dėmesį į visą drabužio gaminimo grandinę: nuo pasodinamos pirmosios organiškos sėklos, išauginamų augalų natūraliems audiniams, iki etiškų darbo sąlygų ir visos planetos tausojimo.




Kodėl organinė medvilnė?
DEDICATED drabužių kolekcijoms kurti naudoja tik tvarius audinius iš ekologiškos ir fairtrade medvilnės.Ši medžiaga gerai sugeria drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti, nesielektrina. Puikiai tinka drabužiams, kurie tiesiogiai liečiasi su žmogaus oda. Ekologiška medvilnė auginama be pesticidų, todėl ji sunaudoja daug mažiau vandens, nekenkia žmonėms, žemei ir eko sistemoms.
Sunaudojama iki 91% mažiau vandens, 62% mažiau energijos ir išmetama 46% mažiau anglies, palyginti su įprasta medvilne.
Fairtrade sertifikatas užtikrina tinkamas sąlygas darbuotojams. O premijos už sąžiningą prekybą investuojamos į mažų miestelių švietimo gerinimą, infrastuktūrą ir kitus socialinius projektus
Natūralūs batai
ETHLETICS batams gaminti naudojama tik natūrali FSC sertifikuota guma ir ekologiška Fair trade medvilnė iš tvarių plantacijų – be pesticidų, toksiškų cheminių medžiagų. Tai apsaugo aplinką ir žmonių, kurie dėvi/gamina batus, sveikatą. Baitai turi ortopedinį padą. Jis koreguoja žmogaus laikyseną ir suteikia kojai reikalingą atramą. Užtikrinamas komforto jausmas, pėdos apsaugotos nuo nuovargio. Toks padas yra puikus plokščiapėdystės prevencijai. Batai yra 100% veganiški, sertifikuoti PETA.
Gamyboje naudojamos tik tos žaliavos, kurios nekelia pavojaus natūralioms gyvūnų buveinėms ir ekosistemoms. Batai gaminami etiškai, darbuotojams suteikiant tinkamas darbo sąlygas ir atlyginimą. Su gamybos įrenginiais dirbančioms darbuotojų šeimoms „Ethletic“ moka papildomą 15% gamybos išlaidų priemoką. Šie pinigai yra savarankiškai administruojami ir naudojami pirmiausia sveikatos draudimui, pensijinėms išmokoms arba vietiniam švietimui remti.
Mada iš perdirbto plastiko
Sintetiniai pluoštai sudaro 35% visų vandenynų mikroplastikų. Suvokiame, kad turimo plastiko mes nesunaikinsime, bet galime jį paversti kasdien naudojamu produktu.
Mūsų tiekėjo “Johnny-Urban” kuprinės yra iš 100% perdirbtų PET butelių. Kuprinės, rankinės per juosmenį yra purvui / vandeniui atsparios ir gerai valosi. Žinoma, kad dauguma neperšlampamų gaminių naudoja PFC chemikalus. Johnny-Urban atsisakė savo gaminiuose naudoti šiuos chemikalus, kad gaminys mikroplastiko irr chemikalų pavidalu negrįžtu atgal į vandenis.
Per 2018 metus jie perdirbo 291.000 0.5 litro panaudotų butelių, kas sudaro 34.9 tonų plastiko. Perdirbdant PET butelius sunaudojama 59% mažiau energijos ir 32% mažiau išmetama CO2. Gaminant taip pat sutaupoma iki 35% vandens.





Pluoštinės kanapės privalumai
ORNAMENT-HEMP“ marškinėliai pagaminti iš pluoštinės kanapės ir ekologiškos medvilnės. Abi medžiagos yra pralaidžios orui, greitai išgarinančios drėgmę. Kanapių audinys turi antibakterinių sąvybių, nesugeria kvapų ir beveik nesiglamžo. Tai vienas iš stipriausių ir ekologiškiausių natūralių audinių pasaulyje. Augdama sunaudoja mažai vandens ir nesekina dirvos, todėl tuose pačiuose laukuose gali būti auginama apie 14 metų.
Pluoštinė kanapė yra didžiausią CO2 kiekį sugeriantis augalas. Visi „Ornament – hemp“ naudojami audiniai yra patvirtinti GOTS (Global Organic Textile Standard) ir OCS 100 (Organic Content Standard), tai reiškia, kad audiniai yra ekologiški, o jiems užauginti nebuvo naudojami pesticidai ar herbicidai. Printams ant medžiagos atspausdinti naudojami biologiškai skaidūs dažai.
Rinkdamiesi ekologiškas medžiagas tausojame ne tik motiną Žemę, bet ir savo sveikatą!

GOTS (Global Organic Textile Standart, liet. tarptautinis ekologiškos tekstilės standartas) tikslas yra būti patikimu šaltiniu vartotojams, kurie ieško tekstilės medžiagų, pagamintų ekologiškai ir socialiai atsakingu būdu. Ši tekstilė ne tik nėra apdorota kenksmingais chemikalais, bet ir jos gamybos procesas nekenkia aplinkai ar bendruomenėms, kuriose ji gaminama. Šis universalus standartas užtikrina, kad gamyboje NUO pluošto auginimo IKI galutinio produkto nenaudojamos kenksmingos ar toksiškos cheminės medžiagos, sukeliančios vėžį, apsigimimus ir kitas rimtas ligas, įskaitant dažymo, plovimo ir apdailos procesus. Standartas netgi tiria atliekų ir nuotekų šalinimą. Griežtos gairės turi atitikti ir darbo sąlygas: Įmonės privalo užtikrinti saugią higienišką aplinką, tinkamą užmokestį, tinkamas darbo valandas ir jokio vaikų išnaudojimo darbui. Visais perdirbimo etapais organinių pluoštų gaminiai turi būti atskirti nuo neorganinio pluošto produktų ir juose neturi būti įvairių cheminių medžiagų, tokių kaip chloro baliklis ir žinomų toksiškų medžiagų, pvz. Sunkiųjų metalų ir azodažiklių.

Ekologinio turinio standartas (OCS) taikomas visiems ne maisto produktams, kurių sudėtyje yra 95–100 proc. organinių medžiagų. Jis patikrina organinės medžiagos kiekį galutiniame produkte ir seka medžiagos kelią nuo ten kur pagaminama iki ten, kur yra parduodama. Standartas tikrina ir vertina gaminio, kuriame yra ne mažiau kaip 95 proc. ekologiškų medžiagų apdorojimą, gamybą, pakavimą, ženklinimą, prekybą ir platinimą.

FairTrade- tai institucinis susitarimas, skirtas padėti besivystančių šalių gamintojams pasiekti geresnes prekybos sąlygas. Judėjimo nariai pasisako už tai, kad eksportuotojams būtų mokamos didesnės kainos, taip pat gerinami socialiniai ir aplinkosaugos standartai. Daugiausia dėmesio skiriama prekėms arba produktams, kurie paprastai eksportuojami iš besivystančių šalių į išsivysčiusias šalis. Judėjimas skatina tvarią plėtrą, suteikdamas geresnes prekybos sąlygas ir užtikrina besivystančių šalių gamintojų ir darbuotojų teises.

„PETA“ yra ne pelno siekianti asociacija , skirta visų gyvūnų teisių kūrimui ir apsaugai.
Ji siekia, kad gyvūnai nėbūtų skirti naudoti maistui, drabužiams, eksperimentams ar kitiems išnaudojimams. Taip pat patvirtina produktus ir prekinius ženklus visame pasaulyje, kurie laikosi jų principų ir nenaudoja jokių gyvūnų ar gyvūninės kilmės produktų.

FSC (angl. Forest Stewardship Council) – tarptautinė ne pelno siekianti organizacija, įkurta palaikyti socialiai atsakingą pasaulio miškų tvarkymą per nepriklausomą miškų tvarkymo sertifikavimą bei sertifikuotų miško produktų ženklinimą. FSC tai taip pat atsakingos miškininkystės ženklas. Ši sėkminga, tarptautinė miškų sertifikavimo schema, pripažįstama pasaulinių aplinkosauginiais ir socialiniais aspektais besirūpinančių organizacijų ( WWF, Greenpeace ir kt.) Sertifikavimas pagal FSC apima visus apdorojimo, gamybos, transportavimo ir platinimo etapus, kuriais produktas iš miško patenka pas galutinį vartotoją. FSC sertifikavimas užtikrina, jog sertifikuotas produktas pagamintas iš medienos, gautos iš miško, kuriame laikomasi tvarios plėtros principų, taip pat, kad gaminant šį produktą nė viename iš etapų nebuvo priemaišų iš nesertifikuotų miškų.